Bahco kala ja konksu lugu

„Miks kannavad Bahco tooted kala ja konksu sümbolit?“

See on küsimus, mida oleme palju kordi kuulnud, ja jutustame Bahco kala ja konksu lugu hea meelega.
Pärast seda kui Göran Fredrik Göransson oli aastal 1862 asutanud oma terasefirma, millest kasvas välja Bahco kaubamärk, ootas Euroopa terasetööstust 1870. aastatel ees pikk depressioon – teras- ja toorterastoodete hinnad olid madalad. Töödeldud terase hinnaga olid paremad lood, mistõttu tekkiski huvi terast edasi töödelda. 1876. aastal kohandati senine valtsimiskoda ümber nn töödeldud terase tootmiseks.

Müük edenes kiiresti, leiti palju rakendust terastraadile, näiteks sobis see suurepäraselt õngekonksude tootmiseks. Õngekonks peab olema kõva ja tugev, kõike muud kui habras. Toona oli sellise kõva ja murdumatu kombinatsiooni saavutamine metallurgias tõsine väljakutse, kuid Göranssoni bessemerterast tootval terasefirmal oli kõik vajalik olemas. Kui 1886. aastal hakati tootma saelehti, tekkis vajadus kaubamärgi järele, mis kannaks nende eriliste omaduste ja kvaliteedi ideed ning valituks osutusid, loomulikult, kala ja konks.

Kõik saavad ju aru, et teras, millest saab teha häid õngekonkse, on ideaalne ka saagide ja muude lõikeriistade tootmiseks. Suur eelis oli kaubamärgi juures see, et puudusid tähed, konkreetne keel või keerukad kujundid, sest nii oli sümbol hõlpsalt äratuntav. Veel 1950. aastatel tuli ette, et metsamehed küsisid seda „väikese kalaga“ saagi.

Et meie bränd registreeriti kaubamärgina kuningliku määrusega 28. jaanuarist 1879 on tegemist ühe vanima kaubamärgiga maailmas.    
Kõik meie tooted kannavad tänapäevalgi kala ja konksu sümbolit ja see on kvaliteetsete ja tõhusate tööriistade tunnus – tööriistade, mille on välja töötanud professionaalid professionaalidele.